Styl i kształt
Mamy świadomość, iż decyzja dotycząca dopasowania stylu i kształtu schodów do wnętrza nie jest łatwą do podjęcia, dlatego zestawiliśmy je wszystkie, aby znacznie usprawnić ten wybór.

Style schodów
Schody nowoczesne
Nowoczesność dyktowana jest przez modę z niedalekiej przeszłości lub czasów obecnych – ta sama definicja dotyczy tworzenia schodów. Takie konstrukcje opierają się na czystych liniach z wykorzystaniem jasnych i efektywnych akcentów. Aktualnie stosowane tonacje kolorystyczne to, w głównej mierze, odcienie naturalne lub neutralne.

Schody współczesne
Jaka jest różnica między wcześniej wspomnianym stylem nowoczesnym a współczesnym? Otóż, wyróżnik stanowi kwestia starości/starego wieku. Definicja współczesnych schodów jest skomplikowana do stworzenia, dlatego że współczesna architektura, w swojej najczystszej formie, nie została jeszcze określona. To właśnie kreatywność nieustannie przesuwa granicę dalej, poza normy, a ich cecha charakterystyczna to jawna śmiałość.

Schody przyszłości
Zachwyt i fascynacja to reakcja klientów, którzy patrzą na świeżo zamontowane schody przyszłości w swoich domach. Takie konstrukcje to kwintesencja każdego domu i w wielu przypadkach dzieło sztuki architektonicznej według indywidualnie określonych kanonów. Schody przyszłości to specjalność naszej firmy, w której doskonalimy się już od ponad 96 lat.

Schody tradycyjne
Schody tradycyjne to schody stworzone w danym stylu, modzie lub odnoszące się do konkretnej epoki. W głównej mierze zaprojektowane są zgodnie z poszanowaniem norm panujących w określonym czasie i wplecione w historię domu.

Schody klasyczne
Schody klasyczne mogą być podobne do tych tradycyjnych, lecz nie są projektowane zgodnie z wizerunkiem danej epoki oraz wykorzystują ponadczasową formę. Takie typ schodów można montować w domach w stylu nowoczesnym lub takich, które łączą przełomy obu kanonów.

Schody kręcone
Do wykonania schodów kręconych wykorzystuje się materiały różnorodnego rodzaju, co pozwala stworzyć niebywale imponującą konstrukcję w każdym domu. Niewątpliwie, pięknie wykonane i funkcjonalne schody kręcone są ucieleśnieniem nowoczesnej architektury. Taki projekt stanowi wyzwanie zarówno dla projektanta, jak i dla wykonawcy, dając możliwość puścić wodze fantazji – skutkiem, czego powstają niezwykle proste bądź też fantazyjnie zawiłe formy. Schody kręcone zdecydowanie potrafią wyróżnić przedpokój lub stworzyć panoramę wewnątrz domu.

Schody spiralne
Podstawowa różnica między kręconymi a spiralnymi schodami to wewnętrzna (ukryta) belka nośna, według której konstruowane są wszystkie schody spiralne. Owa belka nie jest wymagana w konstrukcjach schodów kręconych, jako że jest to instalacja wolnostojąca.

Kształt schodów
Schody proste
Z reguły ten kształt schodów stosuje się w pomieszczeniach, gdzie kwestię problematyczną stanowi ilość wolnego miejsca. W gruncie rzeczy, prosty bieg schodowy jest łatwiejszy do zaprojektowania i wykonania niż taki ze spocznikiem.

Schody w kształcie litery „L”
Schody w kształcie litery „L” posiadają jeden spocznik i zazwyczaj zmieniają swój kierunek o 90 stopni. Takie schody stanowią punkt centralny i potrafią rozwiązać ewentualne problemy, które wyniknęły w przypadku schodów prostych (np. podgląd na drugie piętro), ale także zniwelować niebezpieczeństwo upadku. Forma schodów w kształcie litery „L” może być zarówno elegancka, jak i funkcjonalna.

Schody w kształcie litery „U”
Schody w kształcie litery „U” wykorzystują pojedyncze szerokie spoczniki dla zmiany kierunku o 180 stopni, lub 2 dla dwóch zmian o 90 stopni każdy. Takie schody to okazały dodatek do domu, który gwarantuje znakomity efekt końcowy w każdym holu czy też innym, dowolnym pomieszczeniu.

Schody w kształcie litery „T”
Schody w kształcie litery „T” najkorzystniej prezentują się na parterze. To projekt, który przyciąga spojrzenia i całkowicie wyznacza styl budynku. Takie schody to zazwyczaj konstrukcje na szeroką skalę. Aczkolwiek, od wieków znane są ze swojej zdolności adaptacji także i do wnętrz mniejszych domów.

Schody kręcone
Nasza firma wykonuje kręcone (geometryczne) schody w Australii od ponad 20 lat. Sztuki tworzenia schodów kręconych nie można posiąść ot tak. Starannie dobieramy i szkolimy nasz wykwalifikowany zespół, pełen cierpliwości i umiejętności niezbędnych do wizualizacji, projektowania i warsztatu wykonania schodów geometrycznych. Daniel Wieczorek opanował sztukę rzemiosła schodów kręconych ponad 30 lat temu w Edynburgu. Dziś postęp technologiczny zapewnia precyzję i szybkość, podczas gdy nasz zespół zabezpiecza dziedzictwo Daniela w postaci ponadprzeciętnych umiejętności, wiedzy, dzięki czemu główna idea zostaje zachowana.

Schody spiralne
Schody spiralne to schody kręcone z tą różnicą, że wspierane są na wewnętrznej/ukrytej belce nośnej. To piękne konstrukcje, które w przeszłości zarezerwowane były dla stylu dawnego i tradycyjnego. Jednakże, dziś ulega to zmianie i owy kształt schodów używa się obecnie także i we wnętrzach bardziej nowoczesnych oraz eklektycznych.