Drewno
Wykończenie – barwienie (bejcowanie), montaż wykładziny i malowanie Schody drewniane często wykańczane są przez odrębne firmy czy fachowców innych niż ci, którzy je wykonywali. W związku z tym, po montażu schodów i balustrad nasza firma nie ma wpływu na warunki w miejscu pracy – które uwzględniają kurz i brud. Niezbędne jest zachowanie ostrożności w celu zminimalizowania ilości pyłu oraz zanieczyszczeń na oraz wokół schodów zanim zostaną pomalowane lub zabarwione. Wilgoć Z czasem nadmierna wilgotność może powodować poruszanie się elementów schodów, czego skutkiem są deformacje, pęknięcia czy też odkształcenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie stałej osłony przed wilgocią w trakcie i po instalacji schodów.

Czyszczenie
Do czyszczenia drewnianych elementów schodów należy używać wilgotnego mopa lub ścierki. Ze środków czyszczących warto sięgnąć po te na bazie wody, ponieważ produkty zawierające w składzie substancje żrące (np. aceton) mogą uszkodzić powierzchnie lakieru, wosku czy farby. Z kolei, do elementów ze stali oraz szkła powinno stosować się płyny niepozostawiające smug, dzięki czemu wykończenie jest gładkie i klarowne. Temperatura Po pewnym czasie schody drewniane narażone na działanie wysokiej temperatury, mogą ulegać odkształceniom. Zalecane jest umieszczanie schodów drewnianych z dala od urządzeń emitujących ciepło oraz ochrona przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego. Ścieranie i zarysowania W wyniku wieloletniego użytkowania schody drewniane ulegają procesowi ścierania. Na trwałość i stopień ścieralności drewna wpływa twardość drewna oraz powłoka wykończeniowa. Z tego względu, w budynkach komercyjnych najczęściej wykonuje się schody z bardziej trwałego drewna twardego.

Stal nierdzewna
Stal nierdzewna wewnątrz budynku
W celu ochrony stali nierdzewnej wewnątrz budynków należy regularnie stosować substancje czyszczące o niskiej zawartości chlorku. Po oczyszczeniu wyciera się zwilżone elementy, aby uniknąć pojawienia się zacieków.

Odciski palców, oleje i tłuste plamy
Łagodne detergenty są w stanie usunąć większość jasnych plam. CSG Cleanox minimalizuje i zapobiega powstawaniu odcisków palców w najczęściej używanych miejscach. Zarówno wcieranie, jak i płukanie wydają się być zbędne, ponieważ aplikacja CSG Cleanox zapewnia dodatkową ochronę przeciwko powstawaniu plam i konserwuje powierzchnie ze stali nierdzewnej, a także ogranicza potrzebę czyszczenia.

Zastosowanie zewnętrzne
Opady deszczu mogą skutecznie zmywać nagromadzony brud oraz inne zanieczyszczenia z odpowiednio zaprojektowanych fasad i instalacji. Jednakże, ten naturalny proces warto uzupełniać jeszcze o własnoręczne czyszczenie stali nierdzewnej przynajmniej jeden lub dwa razy do roku. Wiele zależy od stopnia wystawienia schodów na działanie czynników zewnętrznych. Szczególna uwaga podczas czyszczenia powinna zostać poświęcona miejscom osłoniętym.

Rdza & zacieki po herbacie
Natychmiastowa reakcja po rozlaniu herbaty to najlepszy sposób, aby uniknąć powstania uporczywych plam. Jedno, że powierzchnia uległaby zniszczeniu w wyniku powstałego zacieku, a drugie, że prawdopodobnie wymagałaby ponownego mechanicznego polerowania i pasywacji. W usunięciu takiej skazy niezastąpionym jest Polinox US Stainless Steel Rust & Stain Remover. To produkt, który czyści i usuwa rdzę oraz plamy bez ingerencji w warstwę wykończeniową konstrukcji.

Tłuszcz, tłusty osad i inne organiczne zanieczyszczenia
Oleje i tłuszcze skutecznie można usunąć za pomocą formuł alkalizujących albo ciepłej wody i detergentów, lub jeśli to niezbędne, dzięki rozpuszczalnikom węglowodorowym, takim jak alkohol, aceton, rozcieńczacz czy olej eukaliptusowy. W niektórych przypadkach powierzchnię należy dodatkowo spłukać czystą wodą, a następnie najlepiej wysuszyć. Do przedmiotów polerowanych zalecane jest przecieranie ich powierzchni wzdłuż kierunku polerowania gorącą, czystą wodą i miękką absorbującą szmatką, co redukuje powstawanie smug.